rekonštrukcie rodinných domov

Odporúčame

Naša spoločnosť ponúka komplexné rekonštrukcie starších obytných stavieb na nízko energetický, resp. pasívny štandard. Takmer všetky obytné budovy, u ktorých sa pristúpi k tzv zatepľovaniu, riešia len dve veci: a) zlepšenie tepelnej rezistencie obvodových stien formou priteplenia fasády a výmenou okien, b) estetický vzhľad fasády spravidla formou farebnej fasádnej stierky. Tento postup je síce správne nasmerovaný, ale nedostatočný, pretože sa zabúda na mimoriadne dôležitý atribút obytnej budovy - na vetranie. To, čo okolo nás bežne môžeme vidieť je stav, keď investor vynaloží množstvo finančných prostriedkov na to, aby zateplil budovu tak, že nedosahuje často ani energeticky úsporný štandard a s pomocou polystyrénu a plastových okien vytvorí neprievzdušný obvodový plášť. Toto všetko sa deje v mene úspory energie na vykurovanie. Po veľmi krátkom čase sa zistí, že aby bolo možné v takomto interiéri žiť, je potrebné vetrať. No a jediný spôsob vetrania v takto zrekonštruovanom objekte je vetranie cez otvorené okná, takže sú 2 možnosti: 1. Budeme dostatočne vetrať cez otvorené okná, t.j. min. 25 m3/osobu /hodinu, ale v tom prípade teplo, ktoré vyprodukujeme v interiéroch nenávratne odchádza do atmosféry. To je však v rozpore s hlavným cieľom rekonštrukcie - šetrením energie 2. Nebudeme dostatočne vetrať, budeme si chrániť teplo v interiéri, ale za cenu nezdravého prostredia, vysokej koncentrácie CO2, často to dospeje až do tvorby pliesní na vnútorných plochách obvodových stien. Riešením je vetranie s rekuperáciou vzduchu. Táto moderná technológia je na trhu a je aj cenove dostupná. V interiéroch trávime až 85% svojho života! Ak tento čas strávime v prostredí so zlým vzduchom, v škodlivej mikroklíme, likvidujeme si svoje zdravie!

Prejsť na web dodávateľa
 • Cena: cena sa kalkuluje individuálne podľa rozsahu rekon
 • Lokalita : Zvolen

Fotogaléria

Dalšie produkty dodávateľa

Ako tepelná izolácia bol použitý korok

pasívne rodinné domy

Konštrukčný systém "a-ha": z masívneho dreva ! – spĺňa najprísnejšie ekologické kritériá, - minimalizuje tepelné mosty - na spájanie dielcov sa nepoužívajú kovové spojovacie prostriedky, - montáž sa vykonáva suchou cestou - vytvára zdravú mikroklímu interiérov, - výrazne znižuj...

 • Cena: cena sa kalkuluje individuálne pre každý projekt s
 • Lokalita : Zvolen
 • Telefón : +421915786825
 • Web: http://www.ileh.eu

rekuperácia vzduchu

 • Lokalita : Zvolen
Rodinný dom v Gerlachove

nízkoenergetické rodinné domy

Chystáte sa stavať nízko energetický alebo pasívny dom? Neviete ako stavať ? Neviete z čoho stavať ? Neviete s kým stavať? Vaše problémy vieme riešiť - od projektu po realizáciu!

 • Cena: cena sa kalkuluje individuálne na každý projekt
 • Lokalita : Zvolen
 • Telefón : +421915786825
 • Web: http://www.ileh.eu

projekty rodinných domov

 • Lokalita : Zvolen

Kontakt

Andante, spol. s r.o.

Adresa
Nižovec 10, 960 01 Zvolen
E-mail
email
Web
http://www.ileh.eu
Telefón
+421915786825, +421902974209


Kontaktný formulár